محل تبلیغات شما
ممکن است فرض کنید که بین دندانپزشک و ارتودنتیست تفاوت زیادی وجود ندارد. با این حال ، آنها نه تنها درمان های مختلفی را ارائه می دهند ، بلکه صلاحیت های مختلفی نیز دارند.

ارتودنتیست چیست؟
ارتودنسی یک شاخه تخصصی از دندانپزشکی است که در رسیدن به بهترین عملکرد و زیبایی شناسی ممکن بر رشد صورت ، دندان ها و فک ها تمرکز دارد. این معمولاً از طریق استفاده از پرانتزهای ثابت یا ترازهای قابل شفاف و جداشونده حاصل می شود.

ارتودنتیست یک متخصص واجد شرایط است که ابتدا آموزش دندانپزشکی را آموزش داده است ، و سپس دوره کارشناسی ارشد سه ساله دیگری را نیز در سطح کارشناسی ارشد یا دکترا گذرانده است. پست های آموزش ارتودنسی بسیار مورد توجه است و قبل از آنکه دندانپزشک بتواند آموزش ارتودنسی خود را شروع کند ، برای کسب تجربه کار در جراحی های فک و صورت ، دندانپزشکی ترمیمی و دندانپزشکی کودکان لازم است.

آموزش تخصصی در بیمارستان های مرتبط با دانشکده های دندانپزشکی دانشگاه صورت می گیرد و این یک تعهد تمام وقت است. کارآموزان نظریه ارتودنسی را فرا می گیرند و همچنین در معالجه اعضای عمومی تجربه کسب می کنند.

در پایان تحصیلات ، ارتودنتیست های کارآموز عضو عضویت در معاینه ارتودنتیکس کالج سلطنتی جراحان می شوند. این مدرک تحصیلی به همراه گواهی تکمیل آموزش تخصصی به آنها امکان می دهد تا به عنوان متخصص ارتودنسی در شورای عمومی دندانپزشکی ثبت نام کنند.

لیستی از ارتودنتیست های متخصص ثبت شده در وب سایت شورای عمومی دندانپزشکی موجود است.

آیا دندانپزشک من می تواند درمان ارتودنسی ارائه دهد؟
بله ، دندانپزشکان عمومی می توانند درمان ارتودنسی را انجام دهند و برخی نیز این کار را با یک استاندارد بسیار بالا انجام می دهند. با این حال ، در اکثر موارد بعید است که آنها همان تجربه و آموزش را به عنوان یک متخصص ارتودنتیست تجربه کنند.

پس از واجد شرایط بودن ، متخصص ارتودنسی فقط درمان ارتودنسی را انجام می دهد ، بنابراین آنها به سرعت مهارت های خود را توسعه داده و طیف گسترده ای از موارد را درمان می کنند ، از خفیف تا بسیار پیچیده.
dot یکی از اولین افرادی که در مطب ارتودنتیست ملاقات خواهید کرد ، دستیار ارتودنسی خواهد بود. بث توماس ، دستیار ارتودنسی می گوید: "ما بیمار را ملاقات می کنیم ، از اشعه ایکس از دهان خود گرفته ، عکس می گیریم و از دندان فرد عکس می گیریم."

آنها همچنین بیمار را برای متخصص ارتودنسی آماده می کنند ، کارهای ساده ای مانند سفت شدن بند ها و انجام معاینه مقدماتی را انجام می دهند.

نکته: "دستیارها داده های تشخیصی را برای دندانپزشک جمع می کنند" ، مارلن هئیکس ، دستیار ارتودنسی می گوید. "آنها بعضی اوقات با پزشک متخصص دندانپزشکی و همچنین مسئول عقیم سازی تجهیزات کار می کنند."

داین همفیل ، دستیار ارتودنسی می گوید: "این با دستیار دندانپزشکی بسیار متفاوت است." "یک دستیار دندانپزشکی در کنار دندانپزشک قرار دارد و او را ابزار می گذارد و در مراحل عمل کمک می کند."

دستیاران dotOrthodontic بسیار مستقل تر هستند بهترین دکتر ارتودنسی ، که اغلب در دفتر خود کار می کنند.

دستیاران ارتودنسی نیز در آزمایشگاه کار می کنند ، قالبهایی را از تصور قبلی که گرفته اند ریخته و شکل می دهند. توماس می گوید: "ما آنها را روی چرخ چرخ می زنیم ، لکه ها و حباب ها را برداشته می کنیم ، صابون می زنیم و می درخشیم." آنها همچنین محافظ نگهدارنده و نگهدارنده درست می کنند.

دستیاران dotOrthodontic همچنین قبل از نصب بریس ، دندانهای بیمار را آماده و صیقل می دهند. بعضی از دستیاران ممكن است به ارتودنسی كمك كنند كه بندها را استفاده كند. بعد از نصب بریس ها ، یک دستیار ارتودنسی معمولاً سیم ها را وصل می کند و به بیمار توصیه می کند که در هنگام پوشیدن آنها مسواک و نخ دندان را چگونه ببندد.

dot استقلال شغل می تواند پاداش دهنده باشد. دین هیمفیل می گوید: "اگر مجبور شدم همه چیز را شروع کنم ، این کار را دوباره انجام می دادم." "بر خلاف یک دستیار دندانپزشکی ، من از ارتودنتیست بسیار مستقل هستم."

dot اگر به این خط کار علاقه دارید ، باید از کار کردن با افراد لذت ببرید. Heics می گوید: "من کار با مردم را دوست دارم و به آنها کمک می کنم تا با بهبود لبخند ، اعتماد به نفس خود را بهبود بخشند."

او هشدار می دهد که این شغل با فرصت های زیادی برای پیشرفت نیست. او می گوید: "هنگامی که وارد کشور شوید ، این کار بن بست است." "اما این لازم نیست چیز بدی باشد. جالب است و وقتی به خانه می روم کار خود را در مطب می گذارم. این کار نیز ثابت است و هزینه مناسبی دارد."

dotAssistants در مطب ارتودنتیست کار می کند. با این حال ، اگر افراد این رشته بخواهند انواع دیگری از کمک های دندانپزشکی را انجام دهند ، می توان در کارهای خصوصی دندانپزشکان ، بیمارستان های دندانپزشکی یا بخش های بهداشت عمومی کار پیدا کرد.

توماس می گوید: "بسیاری از جاده های مختلف وجود دارد که می توانید با این کار طی کنید."

نقطه در ایالات متحده ، بسیاری از دستیاران دندانپزشکی - تقریباً یک در سه - به طور کامل وقت دارند و نه در موقعیت های تمام وقت. همچنین بیش از 80 درصد دستیاران دندانپزشکی را ن تشکیل می دهند. همفیل می گوید: "در تمام سالهای کار من فقط با یک دستیار مرد ملاقات کرده ام و او فقط مدت کوتاهی در ارتش کار می کرده است."

دستیار ارتودنسی dotAn به طور کلی 40 ساعت در هفته کار می کند. بعضی از کلینیک ها روزهای شنبه برای اسکان بیماران شاغل باز می شوند ، به این معنی که ممکن است یک دستیار ارتودنسی برای کار در برخی از آخر هفته ها لازم باشد.

اما کار به اضافه کاری نیاز ندارد. همفیل می گوید: "ما به موقع دویدیم." "من می توانم از یک طرف تعداد دفعاتی را که دیر کرده ایم حساب کنیم. شما آن را در مطب دندانپزشک نمی گیرید. رویه ها اغلب می توانند به مرور زمان انجام شوند و جلسات را پیش ببرید."

دستیاران dotOrthodontic ، مانند دستیاران دندانپزشکی ، در محیط های کاملاً روشن و تمیز کار می کنند. خطرات شغلی شامل دست زدن به تجهیزات رادیوگرافی هنگام گرفتن اشعه X است. با این حال ، محافظت از سرب و رویه های مناسب می تواند خطر را به حداقل برساند.

دستیار ارتودنسی dotAn برای بازیابی ابزارها و اشعه X در هنگام کار ، روی صندلی عقب و عقب نشسته ، ایستاده و حرکت می کند. توماس می گوید: "شما مرتباً در حال حرکت هستید." بدیهی است که برخی مهارت های دستی لازم است.

لوله بازکنی شرق تهران

لوله بازکنی تبریز

بازاریابی سئو محتوا و ایجاد لینک

، ,کار ,های ,ارتودنسی ,دندانپزشکی ,یک ,می گوید ,می کنند ,دستیار ارتودنسی ,کار می ,می دهند ,دستیار ارتودنسی dotan ,شورای عمومی دندانپزشکی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سی و سه پل شاپ issacahmadi خبری تفریحی مــــرکز هیــئـت حضــرت ابـوالفــضـــل(ع) نــیــاســـــــر - خیابان ولی عصر(عج)حسینیه بیدكاب orrarockse Ronnie's receptions James's game Richard's memory suphabelo عمومی و پزشکی